Місцева політика потребує справжніх

Дуже популярна думка про те, що політика – це брудна справа. Ми самі запрограмували ситуацію: наше суспільство тривалий період було відсторонено від впливу на владу, ми звикли з владою боротись, бо сторіччями це була чужа влада, що приходила ззовні. Ми забули що таке відповідальність, а коли два десятки років тому з’явилась можливість керувати селами, містами – просто всі її проігнорували. У місцевих радах швидко виріс прошарок аферистів, крадіїв, махінаторів. За повного ігнорування суспільства спочатку почали дерибан земель, а з реформою децентралізації в місцеві ради прийшли гроші.

Роман Іваненко, село Бобриця
Підприємець, освіта вища економічна.

Живу в с.Бобриця з 2010 року, виїхав з Києва ближче до природи, тепер змушений її захищати 🙂
Ініціатор проекту “Казкове село Бобриця”, разом з однодумцями розробив і втілює стратегію розвитку села.
Мотивація йти у владу проста: бути у місцевій владі ефективніше, ніж боротись з наслідками некомпетентності та корупції. Можна все робити відразу просто по-людські, життя стане простішим.
Основні проблеми території, на якій ми живемо:
– відсутність системи громадського транспорту спільного з містом Києвом;
– хаотична забудова без відповідного планування територій та інфраструктури (освітні, медичні заклади), відстутність актуальних генеральних планів у всіх містах і селах;
– жахлива некомпетентність у сільских та міських радах.

Саме вчасно, бо землі закінчились, і зараз ми бачимо на які афери витрачаються місцеві кошти… Хто почувається відповідальніше – стає громадським активістом, частиною спільноти «громадянське суспільство» і намагається контролювати владу крадіїв і авантюристів. Але така своєрідна гра в більшості приречена на поразку, бо ресурси і мотивація неспівставні – люди на виборних посадах за рахунок бюджетного ресурсу можуть триматись майже до безкінечності, використовуючи наші гроші у боротьбі проти насх же…

Як це зупинити? Розривати ланцюг «вічного двигуна» і самим ставати місцевою владою, привести з собою у 2020 році в ради новоутворених ОТГ професійних управлінців, економістів, інженерів. Так, це не завжди приємно і віднімає багато особистого часу, але я особисто зрозумів, що в рази ефективніше генерувати розумні рішення разом з розумними людьми в місцевій раді, ніж боротись з наслідками некомпетентності і злого умислу. А ще у місцеву владу необхідно повернути людяність – побутовий комфорт значною мірою залежить від місцевої влади. Саме на місцевому рівні зараз приймаються і контролюються рішення щодо формату громадського транспорту і його зупинок, маршрутів, планування доріг та пішохідної інфраструктури, освітлення вулиць, створення парків і скверів, будівництва дитмайданчиків і дитячих садків, шкіл та амбулаторій. Якість життя переважно формується там, де ми живемо. Але для цього потрібно дві речі: не красти і бути компетентними.

Києво-Святошинський район Київської області – надзвичайно складний регіон, з найдорожчею в Україні землею, що вплинуло на формування місцевої владної еліти. Величезні обсяги землі, десятки тисяч гектарів, були фактично продані тими, хто мав право розпоряджатись земельним ресурсом. Основні обсяги цієї схеми були реалізовані у 2001-2008 роках – особисто я оцінюю вартість вкраденого у громад Києво-Святошинського району ресурсу у еквівалент більше ніж 1 млрд дол. Земля такий же привабливий ресурс, як і бурштин, чи інші природні копалини: має нульову собівартість і легко продається. Здорові паростки в управління місцевими громадами почали з’являтись саме там, де вже фактично «випотрошили» всю землю: коли немає за що боротись, земельна мафія відступає.

За цими земельними війнами в районі всі забули про якісь життя людини – територія хаотично забудовується, губиться історія, нищиться природа, населення зростає найбільшими в Україні темпами, а сервіси, що мала б забезпечувати місцева влада знаходяться на рівні 60-х років минулого століття…Якщо у 2014 році бюджет району складав трохи більше 500 млн грн, з них більше половини йшло на утримання дитсадків, будинків культури, спортшкіл, то вже у 2019 році доходи бюджету Києво-Святошинського району складуть 2,1 млрд гривень, з них 894 млн – це субвенції та дотації на виконання певних функцій, здебільшо освітньої та медичної. Фактично бюджет розвитку, що переданий з 2015 року з центрального бюджету до місцевого, складає 1,2 млрд грн. Бюджет будівництва нового дитсадку чи школи мистецтв складає 30-100 млн грн, нової школи 100-150 млн грн.Це вже п’ятий рік бюджетної децентралізації, відповідно можна було б збудувати не один десяток таких об’єктів у Вишневому, Боярці, Софіївській і Петропавлівській Борщагівках, Білогородці, Крюківщині, Гатному і Чабанах… Це якщо влада людяна і компетентна.
Другою причиною від’їзду українців за кордон, після розміру заробітної плати, є життєвий комфорт. Для 31,6% тих, хто хоче поїхати саме побутовий комфорт і безпека є основною причиною для пошуку кращого життя поза Україною. І їдуть найкращі, ті, хто достатньо розумний і сміливий, щоб ризикнути. Так ми втрачаємо якість людського потенціалу. Чи можна це змінити? – Так. В тій частині, де живемо. В районі буде утворено кілька нових місцевих рад об’єднаних територіальних громад у 2020 році, систему управління можна повністю перезавантажити. Що має робити місцева влада? Які першочергові потреби у людей щодо якості рівня життя? Куди ефективно першочергово витрачати кошти? Як збільшити надходження до бюджетів? – Ми, активні і самодостатні жителі різних міст і сіл Києво-Святошинського району, які щодня відчувають всі проблеми створені бездіяльністю чи некомпетентністю місцевої влади, вирішили створити громадську платформу «ЛЮДИ КИЇВСВЯТУ» і працювати над тим, щоб наступного року змінити старі владні еліти в районі, залучити справжніх і компетентних, разом стати депутатами місцевих рад і реалізувати за п’ять років те, що зробить життя кожного щасливішим. План простий: формуємо план дій на 2020-2025 роки, йдемо в депутати місцевих рад і реалізовуємо його. Приєднуйтесь до нас ті, хто відчувають в собі силу і вірять, що двісті людей можуть змінити життя передмістя на захід від Києва!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *