Риба гниє з голови

Мабуть всі знають такі власні назви як мародер та манкурт? Мародер – це та людина, котра грабує вбитих на полі бої, а манкурт – людина зі стертою пам’яттю. Якщо поєднати ці два поняття в один смисл, то це людина, котрій все одно як будуть жити люди на тій чи іншій території після того, як її пограбують.

Підприємець, займаюся проектуванням та будівництвом аквакультурних ферм.
Живу в приватному будинку. Переїхав з Києва аби бути ближче до природи та мати можливість посадити свій власний парк.
Лідер ГО “Сіверка”, реалізували проекти “Урни”, “Білі ночі”, “Прозорість та законність”, “Вуличні вказівники”. Працюємо також над темою безпечний розв’язок на трасі Київ-Одеса.
Хочу жити в красивому та безпечному селі. Без зміни влади неможливо здійснити все задумане.
Найбільші проблеми району – незадовільна транспортна інфраструктура, недоступність та низька якість освіти, відсутність різноманітного та змістовного дозвілля.

Гайдамака Любомир, Віта-Поштова
Кандидат в народні депутати Верховної ради по ОВО №91.

Саме такого виду грабунок та знущання над жителями нашого району ми спостерігаємо та відчуваємо на власній шкурі всі оці роки. Знову і знову до влади приходять люди, котрі особисті інтереси тримають вище інтересів розвитку громади. Результати діяльності таких можновладців ми всі бачимо щодня: нескінченні затори на дорогах до Києва, багатоповерхова забудова без належного водопостачання та водовідведення, винищення лісів та зелених зон тощо.
Корупція та жадібність заполонила всі щаблі влади: від місцевих голів сільських, селищних та міських рад, голів державних районних та обласних адміністрацій до народних депутатів. Час припинити цю еру жадібності. До влади мають прийти люди, котрі будуть користуватися принципом “Інтереси громади понад усе”. Рішення, які ухвалюються владою, мають спиратися на детально пропрацьовані схеми планування району та генеральні плани населених пунктів.

Генеральні плани

Ми всі хочемо жити в комфортних та безпечних населених пунктах. Місцях, де можна спокійно працювати, відпочивати, виховувати дітей, розвиватися. Майже на всі ці питання дає відповідь основний документ по розвитку території – генеральний план.

Чому же так трапляється, що наші села перетворюються в бетонні гетто без шкіл, дитсадків, водовідведення, водопостачання?

Всі, мабуть, чули, що згідно законам України кожен громадянин має право на безкоштовне отримання земельних ділянок. Наприклад, 0,15 га під забудову чи до 2 га під особисте селянське господарство. Але сама процедура виділення ділянок містить корупційну складову, а саме до заяви потрібно додавати графічну схему, де ви вказуєте розшташування бажаної ділянки. Інформацію про наявність вільних ділянок в межах населеного пункту може мати обмежене коло людей, котрі працюють в апаратах сільрад. Звісно, що все робиться під контролем голови та більшості депутатів. Депутати, котрі голосують за потрібні голові рішення про надання дозволів на розробку проектів землеустрою, також отримують ділянки для своїх родичів, друзів чи просто підставних осіб

Отже, людям, котрі платять кошти або своїм підставним особам, дають рішення, наприклад, на 2 гектари землі під ОСГ. Звісно, що сільським господарством ці люди займатися не будуть. І вже через зміни до генплани переводять цю землю під садибну чи багатоквартирну забудову і ринкова ціна землі збільшується в декілька разів.
Дуже багато ділянок під ОСГ було роздано на фасадах автомагістралей. Зараз в багатьох населених пунктах нашого району йде активний процес змін цільового призначення цих ділянок для громадської забудови, що дає можливість будувати на цій території підприємства та заклади.
Тому важливо слідкувати за будь-якими повідомленнями про початок процедури внесення змін до генеральних планів ваших населених пунктів, йти знайомитися із змінами, вносити свої пропозиції, відстоювати інтереси розвитку громади, а не купки некомпетентних чиновників, котрі окрім дерибану комунальної власності громади нічого більше не вміють.
Ознайомившись з генеральним планом ви зрозумієте, де планується житлова забудова, де будуть розташовані соціальні об’єкти і чи не з’явиться поруч з вашим затишним заміським будиночком у перспективі промисловий склад чи нова магістраль. Краще витратити кілька годин на вивчення генерального плану, ніж потім кусати лікті.

Схема планування району

А ось можливість для поєднання інтересів всіх громад та впливу генеральних планів населених пунктів має надавати схема планування району. Це дуже важливий документ, котрий дає відповіді на всі вищезазначені проблеми: школи, дороги, інфраструктура. На жаль, за 28 років незалежності наше районне керівництво не спромоглося на його розробку. Район розвивається хаотично, без плану розвитку. Кому це вигідно? Звісно, що це вигідно, в першу чергу, очільникам райрад, котрі видають містобудівні умови і обмеження, котрі суперечать детальним планам території багатоквартирної житлової та громадської забудови в багатьох селах нашого району. До речі, видають вони не безкоштовно: забудовники платять від 5 до 20 доларів за 1 (один!!!) кв.м. такої забудови. В Київській області за 2018 рік було введено близько 2 мільйонів квадратних метрів багатоповерхової забудови, а абсолютним лідером є наш улюблений КиївСвят – 42%. А тепер помножте 800 тисяч кв.м. на 20 доларів і ви зрозумієте про які суми йде мова. Це ті суми, котрі не попадають в бюджет наших населених пунктів, а ми всі не отримуємо потрібні для наших людей сучасні блага.

Тому й не поспішає районне керівництво, а я би сказав – всіляко гальмує створення нових громад, які за результатами децентралізації влади мали би взяти на себе функції відділів містобудування та архітектури.

Ось це коротко, про найбільші зловживання, які відбуваються на рівні забудови населених пунктів. А ще ж є інші «золоті жили» – місцеві бюджети та комунальні підприємства. Про них – у наступних наших матеріалах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *